Czarna lista przewoźników lotniczych

Samolot nad chmuramiDużo latasz samolotem? Może planujesz w tym roku wakacje w odległym, egzotycznym miejscu? Jeśli korzystasz wyłącznie z usług znanych linii lotniczych, choćby europejskich, to nie ma problemu.

Ale co w sytuacji, kiedy w dalekie strony lecisz kilkoma liniami i na końcu wsiadasz do samolotu lokalnego przewoźnika. Tu może się pojawić element ryzyka, bowiem nie wszyscy przewoźnicy dbają o utrzymanie właściwych standardów obsługi i serwisowania swoich samolotów.

Mając to na uwadze, Komisja Europejska przygotowała listę przewoźników, którzy są objęci zakazem lub ograniczeniem wykonywania przewozów na obszarze Unii Europejskiej. 

Wyjaśnienie ze strony KE:

Ścisłe egzekwowanie norm bezpieczeństwa lotniczego pozwoliło Europie osiągnąć poziom bezpieczeństwa zaliczany do najwyższych na świecie. Choć Unia Europejska i Państwa Członkowskie we współpracy z zagranicznymi instytucjami bezpieczeństwa lotniczego starają się stale podnosić poziom bezpieczeństwa, przewozy oferowane przez niektóre linie lotnicze nadal odbywają się w warunkach sprzecznych z podstawowymi wymogami bezpieczeństwa.

Na czarnej liście królują linie z różnych krajów Afryki, są też reprezentowane państwa byłego Związku Sowieckiego (Kazachstan, Kirgizja) czy niektóre kraje Azji i Ameryki Południowej.

Nie chcę nikogo straszyć, ale jeśli wybierasz się w egzotyczne miejsce egzotyczną linią, może sprawdź najpierw ową listę. Pozwoli to albo się uspokoić, albo ewentualnie wybrać innego przewoźnika. W końcu w podróży zawsze najważniejsze jest, aby cało dotrzeć do celu, czego niniejszym wszystkim życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.