Znowu o roamingu komórkowym

smartfonOstatnio jechałem autem i ze zdziwieniem usłyszałem reklamę Orange, że jako jedyny od 15 czerwca znosi roaming. Zdziwienie to wynikało z faktu (o czym już tu pisałem: Roaming w Unii darmowy od 15 VI 2017), że Unia wprowadziła zasady korzystania z telefonii komórkowej bez dodatkowych opłat roamingowych, w ramach dostępnych taryf, właśnie od 15 czerwca.

Operatorzy raczej powinni się do tych regulacji jakoś odnieść. A tu okazuje się, że Orange robi to “jako jedyny”… Pewnie w tym momencie. Przecież do 15 czerwca jest jeszcze trochę czasu.

Zastanawiałem się jak na zmiany unijne zareagują nasi operatorzy. Już widać. W reklamie nie ma mowy, że to odpowiedź na unijne przepisy.

Sprawdziłem na ich stronie, a tam wielkie hasło: “Tylko Orange znosi roaming” i mniejszym drukiem: “Od 15 czerwca w ofertach na abonament Twoje nielimitowane rozmowy, SMS-y i pakiety internetu bez dodatkowych opłat we wszystkich krajach Unii Europejskiej“. Brzmi dobrze, prawda?

Przez przypadek “od 15 czerwca” i “w ofertach na abonament” oraz “Twoje nielimitowane rozmowy, SMS-y i pakiety internetu”. Dopiero po wejściu na kolejną stronę jeszcze drobniejszym druczkiem jest tam wspomniane rozporządzenie unijne.

Najważniejsze to dobrze sprzedać to, co i tak trzeba zrobić.

Zabawne, że jest na tej stronie mały przełączniczek. Zmieniasz z: “Na abonament“, na: “Na kartę” i treść reklamy jest inna:
Już od 15 czerwca niskie stawki na rozmowy, SMS-y i internet w roamingu we wszystkich krajach Unii Europejskiej w ofertach na kartę“. He, he, he.

Ale nic to, istotne jest, że znowu dzięki Unii będziemy mieli tańsze usługi i wreszcie da się korzystać z własnych kart SIM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.