EXPO 2010 w Szanghaju

Światowe Wystawy EXPO zazwyczaj robią wrażenie rozmachem, przyjętymi rozwiązaniami. Często zaskakują nowym sposobem zilustrowania jakichś treści. Tym razem, EXPO 2010 w Szanghaju, jest najdroższym tego typu przedsięwzięciem w historii.

Jeśli Chińczycy wydali na EXPO więcej niż na olimpiadę, to obrazuje jak bardzo im zależało, aby pokazać na co ich stać – ok. 58,8 mld dolarów wydane na przygotowanie imprezy i rozbudowę infrastruktury miasta, to imponująca suma.  Od soboty tłumy zwiedzających mogą podziwiać efekty na własne oczy.

Ciekawe zdjęcia z EXPO prezentuje fotoblog The Big Picture. Nie wiem na ile idea przewodnia wystawy “Lepsze miasto, lepsze życie” jest zaimplementowana przez poszczególne kraje, ale polski projekt – ludowe wycinanki – podoba mi się (zdjęcie 24). Na następnym zdjęciu (25), nasz pawilon w zestawieniu z francuskim wygląda, moim zdaniem, ciekawiej.

Z drugiej strony, chyba jeszcze bardziej niesamowite jest zdjęcie 19-te, przedstawiające wielopoziomowe skrzyżowanie autostrad w Szanghaju. Oh, nam by się takie przydały…

Interesującą serię zdjęć z EXPO 2010 prezentuje także fotoblog The Frame. Dużo kolorów, ciekawe bryły, popatrzcie.

Widać, że ludzie odpowiedzialni za promocję Polski w związku z EXPO przyłożyli się do swoich obowiązków. Oficjalna strona internetowa naszego pawilonu również jest ładnie przygotowana i robi pozytywne wrażenie – tak, “Polska się uśmiecha”.

Okazuje się, że jak się chce – to można.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.