Mainau – Wyspa Kwiatów

Mainau - rodendronowa alejka

Mainau - rodendronowa alejka

Dość interesujące turystycznie jest pogranicze niemiecko-szwajcarskie, okolice Renu i Jeziora Bodeńskiego. Jadąc do Szwajcarii myślę, że warto odwiedzić po drodze także pobliskie ciekawe miejsca w Niemczech.

Jezioro Bodeńskie (niem. Bodensee) jest odwiedzane przez nas głównie latem, wtedy w ciepłe dni pływa po jego powierzchni wiele żaglówek – wygląda to malowniczo. Na jeziorze znajduje się kilkanaście wysp. Jedną z większych i traktowanych jako atrakcja turystyczna jest Mainau, bardziej znana nazwa to Wyspa Kwiatów (niem. Blumeninsel).

Leży ona w granicach administracyjnych Konstancji, w Badenii-Wirtembergii. Wyspę (barokowy pałac) zamieszkiwał do swojej śmierci w 2004 r. były książę Szwecji – Lennart Bernadotte, hrabia Wisborga, który żeniąc się, popełnił mezalians i został pozbawiony praw do tronu Szwecji. Wyspa należy do fundacji jego imienia.

Z uwagi na specyficzny mikroklimat Mainau (ciepło i wilgotno), uprawia się tu wiele różnych, często egzotycznych roślin. W zależności od pory roku, możecie zobaczyć wiele gatunków tulipanów, róż, rododendronów, hortensji  itd. itp. W wielkiej palmiarni można podziwiać bardziej ciepłolubne rośliny i ptaki.

Rozległe ogrody, a właściwie odpowiednio ukształtowany, kolorowy park, odwiedza ponad 1 mln turystów rocznie. Z miejsc widokowych można podziwiać interesującą panoramę Jeziora Bodeńskiego. Są tu oczywiście restauracje, dla mniejszych dzieci przygotowano plac zabaw.

Wstęp na wyspę jest płatny, opłata normalna 15,90€, bilet dzienny rodzinny 32€. Czynne od marca do października, od wschodu do zachodu słońca. Dojeżdża się autem na spory parking i potem pieszo przechodzi przez groblę i most na wyspę, po drodze kupując bilety w kasach.

O tej porze roku wszystko już tam pięknie kwitnie…

Jedna myśl nt. „Mainau – Wyspa Kwiatów

  1. Pingback: Szwajcaria – okolice Renu i Interlaken | Peregrynacje.pl - blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.