Cunit

Katalonia, plaże Costa Dorada w CunitMyślę, że o Cunicie warto wspomnieć, ponieważ jest według mnie klasycznym przykładem miejscowości jakich wiele na wybrzeżach Katalonii. Dokładniej Cunit jest położony na Costa Dorada, na południe od Barcelony, pomiędzy Cubelles a Segur de Calafell. Jest to jeden długi obszar zurbanizowany i trudno nawet się zorientować gdzie się kończy jedno miasto a zaczyna następne.

Nie jest to miejscowość, w której znajdziecie warte obejrzenia zabytki, czy galerie sztuki. Tam jeździ się po to, by wypoczywać na plaży.

Dojazd

Od północy, z Barcelony dojazd wzdłuż morza drogą szybkiego ruchu C-32, a następnie drogą C-31. Od południa, z Tarragony dojazd autostradą AP-7 i następnie także C-32 i C-31.

Co ciekawego można zobaczyć

Katalonia, dom na Costa DoradaCunit jest popularnym miejscem spędzania urlopów przez turystów, ale także jest jednym z miejsc, dokąd mieszkańcy Barcelony lubią przybywać na weekend, by odpocząć na plaży. Jest tam wiele kilometrów ładnych, piaszczystych brzegów. Woda ciepła i czysta, słońce latem prawie murowane, czego więcej chcieć?

Miasto jest wciśnięte pomiędzy wzgórza a brzeg morski, więc jest raczej długie niż szerokie i z różnych miejsc jest blisko na plażę. Dla turystów wynajmujących apartamenty, ewentualnie istotna informacja, że na peryferiach miasta ulokowano duże centra handlowe z supermarketami, gdzie taniej można zakupić wszystkie niezbędne produkty.

Katalonia, uliczki CunituNajpopularniejszym deptakiem w mieście jest nadmorska promenada oddzielająca plażę od apartamentowców i hoteli. Przy biegnącej wzdłuż niej ulicy jest sporo restauracji, barów i kafejek. O różnych porach dnia punkt ciężkości życia przenosi się z jednej strony ulicy – plaża, na drugą jej stronę – restauracje.

Wspomniałem o mieszkańcach Barcelony przyjeżdżających tam na weekendy, bowiem zauważyć można wtedy wzmożony ruch w mieście także pośrednio. Mianowicie w restauracjach zazwyczaj w weekend z kart znikało menu dnia, albo było droższe. Wyraźnie popyt wtedy rósł...

Notabene pierwszy raz widziałem tam, przed Cunit, jak na jednym słupku przy ulicy stały dwie tablice określające koniec terenu zabudowanego. Na jednej kończyło się Segur de Calafell, a na drugiej Calafell. To ciekawe...

Wypoczywając w Cunicie, nie trzeba korzystać z auta by odwiedzić Barcelonę. Można w tym celu łatwo i wygodnie zajechać tam pociągiem, jadącym wzdłuż wybrzeża. Unikamy problemów z parkowaniem w Barcelonie.

Treść była ciekawa? Podziel się:

Facebook |  Twitter |  Email